The Paper Empire, Brisbane, Australia

Australské papírnictví aneb trochu jiný cestovatelský blog

Australské papírnictví aneb trochu jiný cestovatelský blog 1200 1172 Martina

Víte jak se říká, že je lepší pozdě než nikdy? Už to bude téměř rok, co jsem na Ruzyni čekala na letadlo směrem do Brisbane a už tehdy jsem věděla, že vám tenhle článek chci sepsat. No, jenže co si budeme povídat … kdykoliv jsem se na připravené fotky podívala, měla jsem neskutečnou touhu teleportovat se zpátky. K tomu ještě tenhle šílený rok 2020 a já letos nanapsala vůbec nic. Místo toho jsem bojovala s tím snad nejhorším obdobím vůbec, ale o tom vám povím třeba jindy. Teď mám pro vás něco lepšího. Barevnějšího. Kouzelnějšího. A hlavně papírovějšího. :)

Vím, že se v mých kruzích pohybuje mnoho papírenských nadšenců jako jsem já. Proto bych s vámi teď ráda sdílela svoje zážitky a fotky, které jsem na druhé straně zeměkoule nasbírala. Ať už si článek budete číst pro potěšení, pro inspiraci nebo pro plánování vaší cesty do Austrálie (Jestli nás tam vůbec někdy ještě pustí. Fňuk.), tak doufám, že si alespoň na chvíli budete připadat stejně jako já, když jsem všechnu tu krásu viděla. Jako Alenka v říši divů.

Ještě na úvod prozradím, že všechny obchody zmíněné v článku najdete v Queenslandu, konkrétně v okolí Brisbane. Většina z nich má ale pobočky i na dalších místech, proto u všech obchodů přidávám i odkaz na jejich stránky, ať si můžete dohledat další informace.

The Paper Empire

Začnu hned obchůdkem, který mě uchvátil nejvíc. Jmenuje se The Paper Empire a najdete ho kousek od slavného mostu Story Bridge. Jako jediný z obchodů o kterých dnes uslyšíte se nenachází v jenom z obřích nákupních center, ale v malé roztomilé budově. Myslím, že to je právě to, co mu dodává to speciální kouzlo, jelikož takové obchůdky se v Austrálii bohužel moc nevidí. Nejedná se přímo o výrobce papírenských věcí, ale o výběrový obchod ostatních značek. Jak můžete vidět na následujících fotkách, najdete tam hotové poklady,

Kaisercraft

Kaisercraft je ochod s dárky, ale má i dost velkou sekci papírnictví, která by potěšila hlavně milovníky scrapbookingu a ručně vyráběných věcí. Najdete zde také velkou nabídku přáníček, různých krabiček, tašek, ale i plánovače, doplňky do bytu a já si odtamtud dovezla i tu nejroztomilejší kabelku na světě. 

Fox and Fallow

Fox and Fallow je asi moje největší srdcovka už od té doby co jsem je objevila na vánočních marketech v centru Brisbane. Pozdější objevení jejich zatím jediného krámku kousek od místa, kde jsem celé tři měsíce bydlela byla třešnička na dortu. Tentorkát se jedná o výrobce přímo s Brisbane, kteří mají nádherný styl ilustrací a hlavně výrobky ve vysoké kvalitě. Díky tomu se stali i místem, odkud jsem přivezla nějvíc „suvenýrů“ a k tomu ještě podpořila malou lokální firmu. 

Kikki.K

Kikki.K je papírnictví, které určitě dobře znáte. Jedná se o značku založenou v Austrálii, ale propagující švédský design. Pobočky má tahle značka (nebo alespoň před Koronou měla) úplně všude. Jejich výrobky mám moc ráda, ale bohužel jsem už několikrát byla zklamaná kvalitou výrobků, hlavně co se týče papíru, který hodně propíjí. Během mého pobytu to bohužel vypadalo, že je čeká bankrot (což velmi uvítala moje peněženka při velkých doprodejích … váhový limit zavazadla už míň), naštěstí už vyšla zpráva, že se z toho dostali a vypadá, že budou pokračovat dál. Údajně se počet jejich obchodů hodně zrdukoval, ale i tak jsem ráda, že k nim budeme moci ještě podívat. 

Workshop

Měla jsem i to štěstí, že jsem mohla navštívit i jeden z workshopů, který se v ochodech pořádá. Existuje jich velké množství a můžete si různé plánovací i seberozvojová témata. My měli plány po celou dobu dost plné, takže jsme vybírali spíše podle data, ale vyšel na nás krásný workshop s názvem „Happiness“. Všechny tyto seberozvojové workshopy vycházejí z jejich journalů, které si můžete koupit a vyplnit si je podle sebe. Nicméně workshop vás nakopne se nad těmito věcmi pořádně zamyslet a je fajn poslechnout si jak to mají s tím štěstím ostatní účastníci. Za mě určitě jeden z nejlepších zážitků. :) 

Kmart

Pro ty z vás, kterým není koncept Kmartu známý, jedna se o velký obchod kde seženete všechno od nábytku a doplňků do domácnosti přes knížky až po oblečení, kosmetiku i jídlo. Papírenská sekce samozřejmě nechybí. Mám pocit, že levnější papírnictví neseženete, ale i přes nízkou cenu vypadá skvěle narozdíl od low cost obchodů u nás. 

Typo

Typo je takový trošku náš Tiger s o něco větší papírenskou cekcí. Seženete tu snad všechno od sešitů po polštářky a to vše s vtipnými a údernými nápisy.  (A dokonce mají kolekci Přátelé! :))

Office Works

A to největší nakonec. Naprostá Mekka všech milovníků papíru. Svaté místo s názvem Office Works. Papírnický obchod o velikosti Lidlu, který je skoro v každém městě i menším městečku. Jak už název napovídá najdete zde veškeré zařízení pro kancelář a to doslova, včetně židlí, počítačů i tiskáren. Ale samozřejmě zde najdete všechny druhy papíru, neskutečnou škálu psacích potřeb, pořadačů, šanonů a to všechno v různých barvách, motivech, tvarech. No prostě pohádka. (Jo a měli otevřeno i 24. prosince, takže dokonce vánoční pohádka. Myslím, že můj obličej na první fotce to vyjadřuje nejlíp. :))

[/kc_column_text][/kc_column][/kc_row]