Moje oblíbená (česká) papírnictví (2021)

Moje oblíbená (česká) papírnictví (2021) 2560 1706 Martina

Update: Původní článek z roku 2019 jsem v únoru 2021 aktualizovala. Ostranila jsem papírnictví, která bohužel zanikla. Zařadila své nové oblíbence a dopsala mé nové oblíběné produkty. :) 


Jelikož jsem chtěla, aby tento blog byl nejen pracovní, ale částečně i osobní, takže první článek „Ze života“ musí být logicky o papírnictví. Ještě před několika lety bych na toto téma nenapsala vůbec nic, všechny pěkné věci jsem totiž objednávala zejména ze zahraničí. Teď jsem neskutečně ráda, že se nám ten český papírnický trh začíná pomalu plnit. Samozřejmě, jsem stejná jako vy a v šuplíku (teda v krabicích, jelikož moje pracovna je stále před rekonstrukcí :D), mám nespočet papírnických věcí a sešitů, které nepotřebuji. Ale tu radost, kterou mi dělají jenom tím, jak jsou krásné … tu pochopí jenom další papírničtí závisláci. :)

Ráda bych vám představila místa, kam pro tyto radosti chodím. Nemá smysl zmiňovat, že to, co se prodává ve supermarketech a velkých papírnictvích je katastrofa. A musím se přiznat, že od té doby, co jedno papírnictví sama mám a vidím, jak těžké je pro české výrobce se na trhu uchytit, snažím se vyhýbat i místům jako je Flying Tiger, Nanu Nanna aj. Ano, nádherný sešit za 20 Kč je parádní, ale podpořit někoho, kdo se snaží dělat věci jinak a lokálně má pro mne větší hodnotu. Takže ať už si potřebujete rozšířit svojí sbírku, najít pěkný doplněk pro focení nebo opravdu (ale vážně opravdu) něco papírnického potřebujete, jsem si jistá, že si z následujícího seznamu vyberete.

Kamenné prodejny

Následující seznan se týká pouze Prahy. Nicméně jiná města nemám prochozená a nechci doporučovat nic, s čím bych neměla osobní zkušenost. Pokud máte ve vašem městě papírnictví, které by stálo za návštěvu, budu ráda, když mi napíšete do komentářů. :)

ePipí – prodejna (s) radostí – Slezská 828, Praha 3

(Zdroj: epipi-shop.cz)

Kuba s Adélkou jsou úžasní, nejen jako pár, ale i jako výrobci papírnictví. Jejich systém doplnitelných zápisníků je skvělým řešením pro všechny, kdo se bojí, že „ten krásný sešit pokazí, když do něj něco napíšou.“ Navíc všechny jejich produkty jsou zdobeny roztomilými ilustracemi. U mě rozhodně vede taška s „číčou“ a motiv „Kuře na paprice“„Králík na smetaně.“ Od původního článku vydali spoustu nových produktů, například balicí papíry, tužky, washi pásky a můj naprosto nejoblíbenější blok na Město, jméno … EPipí nově najdete i v nádherné kamenné prodejně na Vinohradech. . :) 

Více informací: epipi-shop.cz

Mankai paper  –  Heřmanova 15, Praha 7

(Zdroj:  Mankaipaper.cz)

Pokud máte rádi přirodu a zvířata, tak ilustrace od Mankai paper vás zaručeně uchvátí. Od minulého článku stihla ilustrátorka změnit název z původního By Myyna na Mankaipaper a dokonce otevřít kamennou prodejnu. Já miluju její pohledy, které si dávám na zeď, piny, australské pexeso a celou kolekci se včelkama! :)

Více informací: mankaipaper.cz

Kartotéka –  Fibichova 7, Praha 3

(Zdroj:  kartoteka.store)

Chvíli jsem přemýšlela, jestli sem Kartotéku zařadit. Nejsem si totiž jistá, jestli českou tvorbu nabízí. Nicméně v nabídce mají krásné produkty, které jsou charakteristiké unikátním stylem. Zatím jsem se se značkou setkala pouze na Le Marketu, ale nově sídlí kousek od Žižkovské veže a já se na návštěvu tohodle místa už dlouho těším. :)

Více informací: kartoteka.store

Papelote – M. Horákové 11, Praha 7

(Zdroj: papelote.cz)

Tuto značku snad nemusím ani představovat. Byli na trhu jedni z prvních a už jsou tak trochu papírnickým pojmem. Jejich produkty jsou krásné, minimalistické a kvalitní. Nejraději u nich lovím washi pásky, takové ty tužky z dětství, obálky na šňůrkové zavíraní a hlavně barevné gumičky na tužky

Více informací: www.papelote.cz

Cleverminds –  Truhlářská 4, Praha 1

(Zdroj: cleverminds.cz)

Cleverminds se specializují na zápisníky pro různé příležitosti. Hledáte-li osobní, cestovatelský, čtenářský, kulturní deník nebo třeba zápisník pro svojí kočku, určitě tento malebný obchůdek v centru Prahy navštivte. Můj nejlepší úlovek od nich je určitě magnetický jídelníček na ledničku

Více informací: mycleverminds.cz

Online obchody

printintin

printintin

Chvíli jsem přemýšlela, jestli sem mám ten náš počin také zařadit, aby to nevypadalo „nafrněně.“ Nicméně naše plánovače, sešity, přáníčka, samolepky a všechno ostatní mám sama moc ráda a používám je denně. Jsou totiž (překvapivě) přesně podle mých představ! :)

Více informací: printintin.cz

Míša v Šálku

(Zdroj:: Míša v Šálku)

Míšiny kresby jsou také úžasné. Z fleru se přesunula do vlastního e-shopu, na kterém můžete pořídit krásné to-do bločky a samolepky! Mimo jiné je Míša také velký milovník na papírnictví, takže jestli vás toto téma zajíma tak doporučuji její blog a YouTube kanál.

Více informací: misavsalku.cz

Chaukiss & Divoká tužka

chaukiss(Zdroj: chaukiss.cz)

Revoluci v přáníčkách má na svědomí Chaukiss. Mají motivy pro každou příležitost a to i pro tu, která by vás nikdy nenapadla. Doporučuji se taky podívat na projekt Divoká tužka jejich úžasné ilustrátorky Magdy Konečné, najdete tam další nádherné věci. Například naprosto neodolatelné samolepky! :)

Více informací: chaukiss.cz a  fler Divoká tužka

Tereza Pešková

(Zdroj: terezapekova.cz)

Ilustrátorku, která na instagramu vystupuje jako TerezaP, sem zařazuji i přes to, že její tvorba není pouze papírnická. Její ilustrace jsou však svkělé a vtipné. V nabídce najdete (ne)obyčejnou tužku a kopu vtipných přáníček. :)

Více informací: terezapeskova.cz

Z lásky ke vzpomínkám

(Zdroj: zlaskykevzpominkam.cz)

Tahle papírnická kategorie se mě sice ještě netýká, ale pokud čekáte přírustek do rodiny, nebo chcete nějaké nastávající mamince pořídit krásný originální dárek, určitě se podívejte na deník „Já, mininko.“ Jen nádherně zpracovaný a já sama se moc těším, až si ho jednou budu moci pořídit. :) 

Více informací: zlaskykevzpominkam.cz

Be Nice

(Zdroj: benice.shop.cz)

Ilustrace od Báry z Nikolajky jsem měla vždy moc ráda. Nyní začala působit v papírnictví Be Nice, které je štrné k přírodě a nabízí nejden radosti z papíru, ale třeba i ekologické psací potřeby

Více informací: benice-shop.cz

Malé ilustrace

(Zdroj: maleilustrace.cz)

Nejsem si jistá, jestli se Pavlína profiluje jako papírnictví, ale jako naprostý milovník jejích ilustrací (a sukní) jí sem musím zařadit. Mám od ní několik pohledů na nástěnce nebo třeba roztomilé sirky, Najdete u ní i diáře a další papírové zboží. Já už si nějakou dobu dělám zálusk na termohrnek.

Více informací: maleilustrace.cz

Papírna

(Zdroj: papirna.cz)

Papírna začínala jako výrobce ekologických sešitů v nejrůznějších barvách. Dnes nabízejí ale i vtipná razítka, diáře či razítka. :) 

Více informací: papirna.cz

Vazárna

(Zdroj: vazarna.cz)

Jedno z mála papírnictví, které je založeno a vedeno muži. A taky u nich nenajdete žádné růžové motivy, ale krásné přírodní materiály a decentní ilustrace. Z tohoto důvodu je ráda využívám k nákupu dárků pro opačné pohlaví. Třeba tenhle sešit pro fousáče je skvělý! 

Více informací: vazarna.cz

Formace design

formace design(Zdroj: Formace)

Na minulém dyzajnmarketu jsem objevila také Formace design. Od minula stihli otevřít e-shop a seženeta na něm nádherné produkry, od diářů přes fotoalba až po penály.

Více informací: Formacedesign.cz

Fleppi

(Zdroj: fleppi.cz)

Fleppi je výrobce samolepek, náplní do diářů a dalších plánovacích radostí. V jejich nabídce naleznete archy pro jakoukoliv příležitost nebo se dokonce můžete přihlásit do k odběru pravidelného měsíčního kitu, který vám přistane ve schránce!

Více informací: fleppi.cz

Lepikaro

(Zdroj: lepikaro.cz)

Na Barču z Lepikara jsem narazila v podstatě náhodou (Ale možná to ani náhoda nebyla :)) a je takový můj „partner in crime.“ Pokud se zajímáte o vyrábění alb, přáníček  a všeho s tím spojené, bude to i váš svět. Mezi její produkty patří ale i rodinné diáře, sešity a mnoho dalšího. U mě vede rozhodně kolekce kočkysamolepky všeho druhu! 

Více informací: Lepikaro.cz

Lava New

(Zdroj: lavanew.cz)

Pokud hledáte radost v každodenním životě a chcete si jí zapisovat, určitě navštivte web Lava New. Mirčin Myšlenkář je pro pozitivní myšlení přímo stvořený. Navíc u ní najdete třeba klipy na ledničku nebo zrcátka s motivačními citáty! 

Více informací: lavanew.cz

Papírové štěstí

(Zdroj: papirovestesti.cz))

Na Janu z Papírového štěstí jsem narazila poměrně nedávno. Na jejím e-shopu najdete jak její tvorbu, tak věci dovážené ze zahraničí. Co se mi na papírovém štěstí líbí, je neskutečná promyšlenost skrze různé členské sekce, výzvy a dalších věcí, které vás mají potěšit a motivovat. 

Více informací: papirovestesti.cz

Je dost možné, že je ještě někdo, koho neznám, takže jestli mi někdo v seznamu chybí, dejte mi vědět do komentářů. Tak které papírnictví je to vaše nejoblíbenější? :)

 

  • Třeba Papír Plojhar v Českých Budějovicích by tady měl taky rozhodně být, tak vyzkoušej. Jinak krásný výběr.

  • To jsou krásné tipy, miluju papírnictví a spoustu z nich vůbec neznám :)

  • Marek Vlček 17/12/2021 at 00:17

    Skvělý souhrn. Díky moc za inspiraci. Těším se, až všechny prozkoumám.